Renata Koper

Renata Koper

Renata Koper
Fascynują ją ludy koczownicze, nomadzi oraz rdzenne tradycje. Swoją pracę magisterską na wydziale dziennikarstwa w pełni poświęciła życiu Kirgizów mieszkając z nimi przez wiele miesięcy w jurtach i prostych chatkach. Pasjonuje ją to co bliskie, prawdziwe i związane z naturą.

Miejsca nabierają znaczenia poprzez doświadczenie i przemianę jaką za sobą niosą. Wierzy, że podróż sama w sobie jest zmianą, kiedy tylko zostawi się swoje wyobrażenie i plan o niej. Od siedmiu lat prywatnie zgłębia i praktykuje nauki starszyzn plemiennych: Lakota, Majów, Shipibo, Huichol oraz mądrość kultur z zachowaną tradycją: Bhutan, Ladakh, Kirgizja, Mongolia. Szczególnie interesuje ją intuicja i moc kobiet przejawiana w rdzennych kulturach jako wolność do samostanowienia o sobie.

Podróżniczka, żeglarz, fotograf, przewodnik, poprowadziła ponad 100 wypraw i wyjazdów na kilka kontynentów, cześć z nich to autorskie projekty. W 2015 roku założyła Soul Travel, platformę, która pozwala na realizowanie wyjazdów głęboko związanych z kulturą miejsc, gdzie przewodnikami są lokalni szamani i uzdrowiciele, a czas liczony jest ceremoniami i wspólnym celebrowaniem, a nie przemierzanymi kilometrami. 

Prelegenci

W tym roku wystąpią m.in.: