Wachlarz 2014

13 września 2014, Kinoteka, Warszawa

O wydarzeniu

Spotkania poświęcone dyskusjom o podróżach i tematach pokrewnych. Wachlarz ma zawsze łączyć, integrować i pobudzać do interakcji ludzi, którzy podróżują albo chcą zacząć podróżować.

Dla kogo jest Wachlarz?

Cześć. Miło nam, że chcesz przyjść na „Wachlarz”. W tym roku wracamy w nowej odsłonie. – Cykl spotkań zamieniliśmy na jeden, wielki, całodniowy event, który odbędzie się w sobotę 13 września.

Jaki jest temat?

Czy idea się zmieniła? – Absolutnie nie. -Wachlarz zawsze będzie dla osób, które kochają podróżować i pragną tym zarażać innych. Zmieniła się natomiast forma. – Tym razem wysłuchamy kilkunastu prezentacji znakomitych gości, którzy wystąpią w czterech blokach tematycznych:

– Podróże z b(v)logiem,
– Podróże z pomysłem,
– Podróże i dzieci,
– Podróże po prostu.
Oczywiście będzie też czas na rozmowy i dyskusje. Nie wiem jak Wy, ale my nie możemy się już doczekać, tym bardziej, że udało się ściągnąć niesamowitych ludzi. Poznajcie ich 🙂

Program

10:00

Rozpoczęcie

10:15

Podróże przed siebie

Sam na drodze

Amatorzy podróży

60-ileś powodów, by NIE jechać w podróż życia na rowerze

Podróż vs. projekt

12:00

Podróże i dzieci

Jak wygodnie podróżować z dziećmi?

Podróże z dziećmi - da się, ale po co?

Jak Rumunia otworzyła mnie na świat?

O, matko! Podróże pomimo dzieci

14:20

Podróże z b(v)logiem

Pracuj, kochaj, podróżuj i bloguj. Albo na odwrót

Filmowanie w podróży

Od marzeń, przez pasję, do idei, czyli jak podróżować z pomysłem

16:00

Podróże z pomysłem

Zielona sukienka - przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii

Jak swoją pasję do podróży przekuć w społeczny projekt?

BIMSI rejs, czyli dwa lata na morzu

Jak najmniej stempli paszportowych. Dlaczego warto wracać w te same miejsca?

17:30

Zakończenie

19:00

After party

Południk Zero

Prelegenci

Przemek
Skokowski

Student z Gdańska, od kilku lat podróżuje autostopem. Jechał niemal wszystkimi rodzajami samochodów, poznał Rosjan, którzy opowiedzieli mu wszystko o prostytucji, narkotykach i przestępczości, we Francji spał w kryjówce(...)
Więcej

Andrzej
Budnik

Alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane(...)
Więcej

Ania i Marcin
Nowakowie

Podróżujemy razem od kiedy się znamy, czyli od liceum, przez studia, po dziś – od prawie 3 lat z blogiem, jako Wędrowne Motyle. W blogowaniu cenimy użyteczność, bliskość i(...)
Więcej

Anna
Alboth

Dziennikarka i fotograf razem z małą Hanią i Milą, czytani w 160 krajach świata, laureaci Bloga Roku wg „National Geographic Traveler”, właśnie wrócili z krajów Pacyfiku: Tonga, Fidżi i Vanuatu.
Więcej

Łukasz
Gołacki

Nie jestem podróżnikiem a raczej wędrowcem, najbardziej jednak Włóczykijem. Wędrowałem ponad 400 dni po świecie, odkrywając go kawałek po kawałku. Od magicznych miejsc, przez niesamowitych ludzi, kolorowe kultury, po(...)
Więcej

Magda i Sebastian
Banasik

Podróżujemy od wielu wielu lat, w różnych formach i na różne sposoby. Sebastian pływa od siódmego roku życia, mnie wciągnęło to dopiero na studiach. Po kilkunastu rejsach mazurskich(...)
Więcej

Magda i Tomek
Bogusz

50% nadpobudliwego wariata, 50% cierpliwego myśliciela, okrążyliśmy glob dookoła. A, że świat piękny i duży, to w podróży zeszło nam się aż 4 lata. Kupiliśmy bilet w jedną stronę(...)
Więcej

Małgorzata
Szumska

Jestem aktorką, przewodniczką, blogerką, instruktorką jogi, …a jak już kiedyś dorosnę, to zostanę podróżniczką. Wędruję samotnie, wtedy czuję prawdziwy smak przygody, spotykam najlepszych ludzi, poznaję własne granice. Uważam, że siedzenie(...)
Więcej

Marcin
Mossakowski

Jestem mieszkańcem Sopotu, studentem budownictwa na Politechnice Gdańskiej. Jednak kierunek studiów nie ma nic wspólnego z moim zainteresowaniem, jakim jest tworzenie filmów. Połączone z pasją do podróży, zaowocowały powstaniem(...)
Więcej

Marysia
Gorecka

Autorka bloga mamygadzety.pl Od 7 lat zajmuję się budowaniem i zarządzaniem markami w sektorze FMCG, od 5 lat jestem pracującą mamą, a od 3 lat pasjonuję się dziecięcymi gadżetami. Uwielbiam(...)
Więcej

Marzena i Janek
Piętek

Ona socjolożka, on z wykształcenia informatyk. A poznali się w – radiu. I to właśnie zamiłowanie do dziennikarstwa oraz reporterskie spojrzenie na świat skłoniło ich do tego, aby rzucić(...)
Więcej

Ola i Paweł
Wysoccy

Rodzice Maćka i Kaliny. Od zawsze ciężko im usiedzieć w jednym miejscu. Od kiedy mają dzieci, nawet bardziej. Przejechali 40 000 km po Stanach Zjednoczonych, wrócili i otworzyli kawiarnię(...)
Więcej

Tomek
Kozakiewicz

Inicjator kampanii crowdfundingowej wspieram.to/papryczki. 3 lata temu zrezygnował z pracy w Polsce i wyjechał do Indii i Nepalu. Ciągnęło go w świat. Chciał pomagać innym ale nie wiedział jak….(...)
Więcej

Tomek
Michniewicz

Podróżujący dziennikarz, fotograf, autor książek reporterskich, programów radiowych i telewizyjnych. Czasem realizuję projekty ekspedycyjne, czasem reporterskie, a czasem tułam się bez celu z plecakiem. Coraz częściej pracuję w podróży i(...)
Więcej

Zosia
Goleń

Jestem z Katowic i tu zaczynam właśnie naukę w dwujęzycznym liceum. Moje pasje to przede wszystkim geografia i języki. Podróżować (o ile w ogóle mogę użyć tego słowa) zaczęłam(...)
Więcej

Sponsorzy

Partnerzy

Aktualności zobacz wszystkie

Sigiriya
10.09

Rzeczy, które musisz wiedzieć przed sobotnim Wachlarzem

Już w sobotę zobaczymy się na kolejnym Wachlarzu. Tym razem wszystko będzie inne niż do tej pory. Czy to dobrze, czy źle, okaże się już po 8 godzinach świetnych prezentacji. Przeczucie mówi

Czytaj więcej
15.09

Tak było!

Siódmy Wachlarz już za nami, ale wracamy do niego jeszcze wspomnieniami i zdjęciami, które przez cały dzień robiła Agnieszka Wanat!

Czytaj więcej
Ania i Jakub Górniccy
16.09

Dziękujemy!

Co cieszy najbardziej? - To, że cały czas wali nam serce na myśl o sobocie. Jesteśmy dumni, że tak to wszystko wyglądało. Tak równego i WYSOKIEGO poziomu wszystkich prezentacji nie widzieliś

Czytaj więcej

Miejsce

Kinoteka Multiplex
Pałac Kultury i Nauki (wejście od al. Jerozolimskich)

Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

Zdjęcia