Wachlarz 2015

27 czerwca 2015, Kino Apollo, Poznań

O wydarzeniu

Pierwszy Wachlarz odbył się w marcu 2013 roku, obecnie organizujemy już jego ósmą edycję. Od samego początku jest to wydarzenia, które jako jedyne w Polsce łączy świat podróży, reportażu, blogów, vlogów i twórców. To nie festiwal, ale spotkanie. Być może formuły podobne, ale jednak przede wszystkim zależy nam na wzajemnym poznawaniu się, inspirowaniu i rozmowie.

Dla kogo jest Wachlarz?

Dla każdego, kto ma otwartą głowę, chce podróżować, szuka inspirujących opowieści, jest ciekawy świata, fascynuje go twórczość – książkowa, reportażowa, internetowa, której tłem są podróże albo historie. Prelegenci, występujący na Wachlarzu, zawsze zachwycają swoimi opowieściami, doświadczeniami, zdjęciami, filmami czy historiami, a niejeden uczestnik już poszedł ich drogą 🙂

Jaki jest temat?

Myśl – Twórz – Podróżuj – to hasło tegorocznej edycji, a poszczególne słowa oznaczają:

  • Myśl – czyli o tym, jak nas zmieniają podróże, po co podróżujemy, co z nich wynosimy,
  • Twórz – czyli o reportażu, relacji z podróży, robieniu zdjęć, filmów etc.,
  • Podróżuj – czyli historie nie samych miejsc, a ludzi – ich emocje, wrażenia, uczucia, w tle
    historia oraz przygoda.

Kto wystąpi?

To dzięki prelegentom Wachlarz stał się jednym z najciekawszych, największych i najbardziej inspirujących imprez podróżniczych. To im zawsze należą się największe podziękowania. W tym roku zaproszeni goście są wspaniali. Będziecie mogli wysłuchać najbardziej inspirujących podróżników 2014 roku, Dziennikarza Roku 2014, zdobywców “Kolosów”, czy nominowanych do „Travelera”, a także osób, które wiedzą, jak tworzyć treści na You Tube, kręci icgh Vine, Snapchat czy inne formy video. Więcej o prelegentach w zakładce u góry.

Dołącz do społeczności

Szukasz inspiracji nie tylko podróżniczych, chcesz posłuchać, pogadać, wymienić się doświadczeniami? – Wachlarz to super pretekst do spotkania 🙂

Co jeszcze muszę wiedzieć?

Chcielibyśmy zobaczyć się z Wami wszystkimi, ale niestety liczba miejsc jest ograniczona, dlatego rejestrujcie się jak najszybciej, korzystając z poniższego formularza:

Program

10:00

Rozpoczęcie

Przedmowy, fanfary

10:15-11:35

Sesja MYŚL

Jak nas zmieniają podróże, po co podróżujemy, co z nich wynosimy?

Traperzy z dala od własnej legendy. Jak współczesność obróciła bobra ogonem

Kobiety w podróży

Raj dla głowy

Przydługi język turystyki

11:35-12:20

Panel - Bloger, Podróżnik, Reporter

12:20-12:40

Przerwa

12:40-14:00

Sesja: TWÓRZ

O reportażu, relacji z podróży, robieniu zdjęć, tworzeniu filmów

Podążanie za historią ekscytującym sposobem na podróże

Podróż do Miasta Archipelagu

Narracja na nowo - jeśli nie Facebook, to co?

YouTube - jedziemy!

Ukraina

14:30-15:30

Lunch i pokaz filmów

Godzinna przerwa, żeby wrzucić coś na ząb. W tym samym czasie w sali kinowej będzie można obejrzeć film Marcina Mossakowskiego "Wanderland" z jego podróży do Ameryki Środkowej i Południowej.

15:30 - 17:30

Sesja: PODRÓŻUJ

Historie nie samych miejsc, a ludzi – ich emocje, wrażenia, uczucia, w tle historia oraz przygoda.

Szukając mamuta, czyli dlaczego nie pojechałem rowerem do Danii?

Podróże z projektem - zawsze po coś i do kogoś

Bunkry, Mercedesy i dziurawe drogi - Albania wczoraj i dziś

O świecie wiemy prawie wszystko, teraz szukamy subiektywnych relacji. Historie etatowego normalsa w podróży

Antarktyka - wyobrażenia a rzeczywistość

Zanim wyruszysz. 3 refleksje o podróży

17:30 - 17:45

Zakończenie

Prelegenci

Anita
Demianowicz

Zwykle wszystko robi sama, bo uważa, że zrobi to najlepiej. I chociaż pisze, i to dużo, to jednak o sobie pisać nie potrafi. W tej kwestii postanowiła wyjątkowo zaufać(...)
Więcej

Arlena
Witt

Korektor, copywriter, tłumacz, nauczyciel j. angielskiego i fotograf. Na blogu wittamina.pl – o języku i zdrowym rozsądku − prostymi słowami tłumaczy, co to jest gender, czym różni się „ilość”(...)
Więcej

Filip
Springer

Ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w(...)
Więcej

Gosia
Koszkul

Z zawodu jestem archeologiem i kulturoznawcą starożytnych cywilizacji świata. Mam to szczęście, że mój zawód to również moja pasja, którą chciałam podzielić się z innymi. W ten sposób 3(...)
Więcej

Ilona
Patro

Ludzie i to właśnie spotkania z nimi są dla niej najważniejsze w podróżowaniu. Od ponad sześciu lat aktywnie działa w środowisku blogowym w Polsce, prywatnie i zawodowo. Realizuje kampanie(...)
Więcej

Kamila
Kielar

Lubi o sobie mówić, że jest przyrodnikiem. Zawiera się w tym jej pasja do natury, ale bez akademickiej buty. Od jakiegoś czasu zgłębia zachowania zwierząt oraz smaki dzikiej kuchni,(...)
Więcej

Łukasz
Supergan

Od kilku lat podróżuje, starając się zrozumieć i opisać świat. Realizuje też projekty długodystansowych wędrówek górskich i nizinnych. Spędził ponad 2 lata w Azji, poznając 20 krajów, w tym(...)
Więcej

Marcin
Wesołowski

Z wykształcenia kulturoznawca i amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z zawodu manager w branży turystycznej, w przeszłości nauczyciel angielskiego w Chinach. Od ośmiu lat, w przerwach swojej etatowej pracy, podróżuje(...)
Więcej

Mikołaj
Golachowski

Jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej),(...)
Więcej

Olka
Zagórska

Jestem rodowitą kielczanką, niskopienną góralką z Gór Świętokrzyskich, z wykształcenia (lecz nie z zawodu) psychologiem i psychodietetykiem, a z zamiłowania podróżniczką. Od 2010 jestem po uszy zakochana w Bałkanach,(...)
Więcej

Paulina
Mikuła

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacji „Filologia dla mediów). Od niemal dwóch lat prowadzi kanał na YouTubie „Mówiąc Inaczej”, na którym udziela wskazówek dotyczących tego, jak poprawnie posługiwać(...)
Więcej

Paweł
Cywiński

Orientalista, kulturoznawca, geograf i ekspert ds zrównoważonej turystyki. Absolwent Studiów o Krajach Rozwijających się na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW i Stosunków Międzykulturowych Azji i Afryki na Wydziale(...)
Więcej

Piotr
Andrusieczko

Dziennikarz, publicysta, naukowiec zajmujący specjalizujący się w tematyce ukraińskiej. Stały współpracownik Nowej Europy Wschodniej. Redaktor Naczelny wydawanego w Pradze miesięcznika Ukraińskij Żurnał. Od grudnia 2013 r. relacjonuje wydarzenia na(...)
Więcej

Piotr
Horzela

Leśnik z urodzenia i wykształcenia. Wychował się z dala od najbliższego sklepu spożywczego. Później spory kawałek życia mieszkał w dużych miastach. Chyba nigdy nie zdecyduje czy bardziej lubi odludzia(...)
Więcej

Sponsorzy

Partnerzy

Aktualności zobacz wszystkie

Ania i Jakub Górniccy
16.09

Dziękujemy!

Co cieszy najbardziej? - To, że cały czas wali nam serce na myśl o sobocie. Jesteśmy dumni, że tak to wszystko wyglądało. Tak równego i WYSOKIEGO poziomu wszystkich prezentacji nie widzieliś

Czytaj więcej
Wachlarz Poznań
23.06

Myśl, twórz, podróżuj

To ten najgorętszy okres w roku, o którym myślimy przez 365 dni, ale w ostatnim miesiącu absorbuje nas do reszty - to znak, że zbliża się kolejny Wachlarz.

Czytaj więcej
Wachlarz 2015
11.07

Siła kontrastu – Wachlarz 2015

Ósma, ósma, ósma - nie wierzę, gdy piszę te słowa - ale tak, ósma edycja Wachlarza za nami. Nie lubimy oceniać wydarzeń, które organizujemy, więc nie będziemy tego robić. Jest jednak

Czytaj więcej

Miejsce

Kino Teatr Apollo znajduje się w samym centrum Poznania.

Adres:

Zdjęcia