Anna Jaklewicz

Z zamiłowania podróżniczka i antropolog, z wykształcenia archeolog. W dzieciństwie chciała zostać drugim Indianą Jonesem, albo Elżbietą Dzikowską i poniekąd jej się to udało. Najpierw, podczas misji archeologicznych w Sudanie poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji. Potem, w Egipcie dzieliła się swą wiedzą o starożytnych kulturach z turystami. Po Afryce przyszedł czas na Azję i podróże po Chinach, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indiach Malezji i Singapurze.

Jej samotna, dziewięciomiesięczna podróż po  Indonezji została nominowana do nagrody TRAVELERY 2014 w kategorii ‘PODRÓŻ ROKU’, przyznawanej przez National Geographic, a pokaz slajdów z odwiedzonych miejsc zdobył nagrodę publiczności na 17. Festiwalu Podróżników i Żeglarzy KOLOSY. Relacje z podróży Anny Jaklewicz publikował m.in. National Geographic TRAVELER oraz Magazyn Podróżników TamTam, a wydawnictwo Bezdroża wydało jej debiutancką książkę ‘Niebo w Kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta’.

Audycja jakiej nie było. Dla Ciebie!

Jedyna taka audycja w polskim internecie. Premiera – czerwiec 2019. W pierwszym sezonie – 6 gości i 6 odcinków. Wspieraj nas na Patronite!

Zapisz się

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera a powiadomimy Cię o zbliżających się spotkaniach i festiwalu.

Naciskając “Zapisz się”, wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Wachlarz przez Spółkę Outriders i akceptuję Regulamin