Magda Jończyk

Od dziecka wszystkiego się bała przeokropnie i to się nie zmieniło. A mimo to od niemal dziesięciu lat przemierza Himalaje. Kraina Szerpów stała się jej drugim domem. Chociaż na koncie ma kilka sześciotysięczników, od zdobywania szczytów, większą frajdę dają jej przeprawy przez zalodzone wysokie przełęcze. W ten sposób, schodząc nieznaną drogą, zawsze doświadcza czegoś nowego.

Z wykształcenia magister sztuki, więc może dlatego w życiu ludzi mieszkających w trudnych warunkach potrafi dostrzec artyzm, czemu daje wyraz w fotografiach, pokazując codzienność z tej ładniejszej strony. Prowadzi trekkingi w Himalajach Nepalu i Indii, propaguje bezpieczną wędrówkę w wysokich górach, a fotografie zamieszcza na stronie www.magdajonczyk.com.

Wystąpienia

Potrzebujemy dobrego dziennikarstwa!

Społecznośc Wachlarz rozwijana jest przez Outriders – organizację działającą na rzecz rozwoju rzetelnego dziennikarstwa. Na co dzień poza animowaniem Wachlarza, wydajemy serwis Outride.rs – na którym publikujemy reportaże oraz depesze z całego świata. Nasza praca jest możliwa dzięki Waszemu wsparciu!

Wzmocnij

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera a powiadomimy Cię o zbliżających się spotkaniach i festiwalu.