Marcin Wesołowski

Z wykształcenia kulturoznawca i amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, w przeszłości nauczyciel w Chinach. Zawodowo od lat członek kadr zarządzających w różnych firmach branży turystycznej. Od początku swojej kariery, w przerwach etatowej pracy, podróżuje wraz z żoną po różnych zakątkach świata, by lepiej zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość i dzielić się ze swoimi czytelnikami wiedzą oraz doświadczeniem zebranym w podróży.

Niezależnie od kierunku, czy to niszowego, czy też zupełnie popularnego, przed każdym wyjazdem konsumuje dziesiątki publikacji i dokładnie studiuje swój cel podróży, aby na miejscu lepiej zrozumieć, co widzi i kogo spotyka. Do bólu zafascynowany lokalną kulturą, polityką, socjologią oraz najnowszą historią odwiedzanych miejsc.

Pod koniec podróży zawsze podekscytowany powrotem do krakowskiej rzeczywistości, na równi ceni wyjazdy jak i codzienne, piękne życie. W tekstach czasami ucieka od obiektywizmu opowiadając o świecie widzianym z jego perspektywy, w rozmowach bezpośrednich cierpliwie tłumaczy zastaną rzeczywistość, obala mity i propaguje podróże.

Autor bloga wojazer.co

Odkrywaj

Audycja jakiej nie było. Dla Ciebie!

Jedyna taka audycja w polskim internecie. Premiera – czerwiec 2019. W pierwszym sezonie – 6 gości i 6 odcinków. Wspieraj nas na Patronite!

Zapisz się

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera a powiadomimy Cię o zbliżających się spotkaniach i festiwalu.

Naciskając “Zapisz się”, wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera Wachlarz przez Spółkę Outriders i akceptuję Regulamin