Marcin Wesołowski

Z wykształcenia kulturoznawca i amerykanista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, w przeszłości nauczyciel w Chinach. Zawodowo od lat członek kadr zarządzających w różnych firmach branży turystycznej. Od początku swojej kariery, w przerwach etatowej pracy, podróżuje wraz z żoną po różnych zakątkach świata, by lepiej zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość i dzielić się ze swoimi czytelnikami wiedzą oraz doświadczeniem zebranym w podróży.

Niezależnie od kierunku, czy to niszowego, czy też zupełnie popularnego, przed każdym wyjazdem konsumuje dziesiątki publikacji i dokładnie studiuje swój cel podróży, aby na miejscu lepiej zrozumieć, co widzi i kogo spotyka. Do bólu zafascynowany lokalną kulturą, polityką, socjologią oraz najnowszą historią odwiedzanych miejsc.

Pod koniec podróży zawsze podekscytowany powrotem do krakowskiej rzeczywistości, na równi ceni wyjazdy jak i codzienne, piękne życie. W tekstach czasami ucieka od obiektywizmu opowiadając o świecie widzianym z jego perspektywy, w rozmowach bezpośrednich cierpliwie tłumaczy zastaną rzeczywistość, obala mity i propaguje podróże.

Autor bloga wojazer.co

Wystąpienia

Potrzebujemy dobrego dziennikarstwa!

Społecznośc Wachlarz rozwijana jest przez Outriders – organizację działającą na rzecz rozwoju rzetelnego dziennikarstwa. Na co dzień poza animowaniem Wachlarza, wydajemy serwis Outride.rs – na którym publikujemy reportaże oraz depesze z całego świata. Nasza praca jest możliwa dzięki Waszemu wsparciu!

Wzmocnij

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera a powiadomimy Cię o zbliżających się spotkaniach i festiwalu.