Wachlarz #1 – Reportaż w czasach Facebooka

21 marca 2013, Warszawa, Warszawa

O wydarzeniu

Reportaż bardzo utożsamiany jest ze starą, wymierającą szkołą dziennikarstwa. Media ciągle alarmują i informują o spadających wynikach czytelnictwa, ale bardzo mało mówią o wzrastających zasięgach vlogów i blogów, które przejmują uwagę. O mediach internetowych pokutuje przekonanie, że, aby przykuć uwagę, muszą być krótkie i trywialne – przez co mało kiedy traktuje się tę formę tak poważnie jak reportaż. Wszystkie formy reportażu są w sieci zniekształcane – fotografie poprzez Instagram, wideo przez YouTube czy Vine, książki przez blogi. Co więcej, w Internecie częściej dochodzi do mieszania tych form. Dla jednych to zaprzeczenie jakiejkolwiek sztuki, dla innych – jedyna możliwa droga.

Program

19:00
Radek Kotarski
19:25
Andrzej Budnik
19:50
Monika Szewczyk
20:30
Marek Miller

Andrzej Budnik

Alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie…

Czytaj więcej

Monika Szewczyk

Autorka i koordynatorka projektów kulturalnych i artystycznych, która prowadzi zajęcia z edycji fotografii oraz konwersatorium „Etyka w fotografii” w Zakładzie Fotografii Instytutu Dziennikarstwa UW,

Czytaj więcej

Marek Miller

Polski reporter i założyciel Laboratorium Reportażu, miejsca dziennikarskich poszukiwań i eksperymentów penetrującego przestrzeń między dziennikarstwem a pisarstwem, oraz badającego możliwości zbiorowej pracy nad tekstem i multimedialnego opowiadania tematu.

Czytaj więcej

Radek Kotarski

Twórca popularno-naukowego programu Polimaty na YouTube.

Czytaj więcej

Miejsce

Cafe Kulturalna

Sponsorzy

Orange Polska

Partnerzy

Teatr Dramatyczny

Więcej spotkań

Potrzebujemy dobrego dziennikarstwa!

Społecznośc Wachlarz rozwijana jest przez Outriders – organizację działającą na rzecz rozwoju rzetelnego dziennikarstwa. Na co dzień poza animowaniem Wachlarza, wydajemy serwis Outride.rs – na którym publikujemy reportaże oraz depesze z całego świata. Nasza praca jest możliwa dzięki Waszemu wsparciu!

Wzmocnij

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera a powiadomimy Cię o zbliżających się spotkaniach i festiwalu.