Filipiny. Próbki światów

Tomasz Owsiany

W trakcie 8 miesięcy samotnej podróży, Tomasz Owsiany spędził wiele tygodni wśród filipińskich plemion. Naśladował ich sposób życia, towarzyszył im w pracy i nawiązywał z nimi bliskie relacje. Na przykładzie Aytów i Kankanaey z wyspy Luzon, Irayów z Mindoro i Talaandigów z Mindanao zastanowimy się, jak owe rdzenne kultury reagują na postępującą nowoczesność; co przetrwało z żywej tradycji plemion oraz jak może kształtować się ich przyszłość.

Tomasz Owsiany

Urodzony w Toruniu, absolwent wydziału filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach. Związany z miesięcznikiem „Poznaj Świat”. Autor książek „Madagaskar. Tomek na Czerwonej…

Czytaj więcej

Zobacz również

Potrzebujemy dobrego dziennikarstwa!

Społecznośc Wachlarz rozwijana jest przez Outriders – organizację działającą na rzecz rozwoju rzetelnego dziennikarstwa. Na co dzień poza animowaniem Wachlarza, wydajemy serwis Outride.rs – na którym publikujemy reportaże oraz depesze z całego świata. Nasza praca jest możliwa dzięki Waszemu wsparciu!

Wzmocnij

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera a powiadomimy Cię o zbliżających się spotkaniach i festiwalu.